Dodano: 2019-06-28

Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni na kajaku, przy ognisku, wśród optymalnej braci - tym razem 01-04. 08. 2019r.

Płyniemy pięknym odcinkiem Obry. To jeden z najpopularniejszych szlaków Ziemi Lubuskiej. Rzeka, chociaż nizinna, potrafi zaskoczyć szybkim nurtem, pięknymi zakolami i urwistymi brzegami. To niezwykle ciekawe miejsca pod względem przyrodniczym i urbanistycznym. Wystarczy wymienić Pszczewski Park Krajobrazowy czy Międzyrzecki Rejon Umocnień.

Spływ tym razem rozpoczyna się w pierwszy czwartek sierpnia i trwa do niedzieli 4 sierpnia. Spotykamy w ośrodku wypoczynkowym Nad Obrą, w miejscowości Obrzyce koło Międzyrzecza. Są tu miejsca na polu namiotowym wyposażonym w toalety i prysznice z ciepłą wodą. Na terenie pola rozmieszczone są stoły z ławami, zadaszona wiata, miejsca na ognisko. Zostajemy tu na trzy noclegi, a można i na więcej - toż tu bory grzybów pełne, a jeziora ryb wszelakich. Oczywiście preferujemy pole namiotowe, ale można też w miarę dostępności wynająć domek 5-osobowy typu Brda w standardzie gierkowskim (bez łazienek i pościeli) – dzwonić: 696 438127.

Dojazd łatwy - wystarczy adres:

OW Nad Obrą ul. Leśna 10, Międzyrzecz

Plan

I etap

W piątek rano wcześniej pozostawiamy obozowisko oraz samochody i z niewielkim bagażem wsiadamy do autobusu, a potem do super kajaków i płyniemy ok. 16 km z Trzciela do Rańska. Wracamy autobusem do Ośrodka, a potem - jak zawsze - rozrywki wszelakie w podgrupach, a wieczorem ognisko, śpiewy i tańce.

II etap

W sobotę rano, czyli koło 10:00, znowu z niewielkim węzełkiem zapasów (można większym, bo na szlaku piękne miejsca do popasania) autobusem jedziemy do Rańska, gdzie czekają nasze kajaki i rozpoczynamy drugi etap - 17 km do Obrzyc. Relaks, a wieczorem bal pełen emocji i niespodzianek - ognisko i tańce, i śpiewy do rana. Uprasza się o zabranie gitar, bębenków i innych instrumentów oraz śpiewników. Dziewczętom przypominam o zabraniu koralików do ozdoby i wymiany. Wiadomo - wszyscy występują w przebraniu - w tym roku malownicze ubiory - piraci, korsarze, nimfy wodne i syreny. Ogłaszam też konkurs na najciekawsze przebranie balowe. Najbardziej oryginalne pomysły będą walczyć o nagrodę komandora! Warto!

 

III etap

W niedzielę płyniemy 12 km z Obrzyc do Św. Wojciecha z popasem w Międzyrzeczu. Czas spływu ok. 4-5 godz. Tu wsiadamy do autobusu i wracamy do obozowiska - po drodze planujemy następny spływ. Wieczorkiem czule żegnamy się wracamy do domku lub zostajemy, by odpoczywać po spływowych trudach.

 

Spływ organizuje w sposób całkowicie koleżeński Maria Klajda z pomocą Ewy Hornik, która wielokrotnie przepłynęła Obrę.

Zgłoszenia przyjmuje i udziela wszelkich informacji Maria Klajda - e-mail: mklajda@wp. pl tel.: 605543858

Warunkiem udziału w spływie jest zgłoszenie do 10 lipca, podanie danych adresowych i pesela do ubezpieczenia.

 

Koszty to około 150-170 zł od osoby, w zależności od liczebności spływowiczów. W cenie:

 • pobyt na polu biwakowym,
 • wypożyczenie kajaków,
 • ubezpieczenie,
 • wynajęcie autokaru,
 • parking,
 • ogniska,
 • sobotni bal z pysznym jedzonkiem.

Wyżywienie i namioty we własnym zakresie.

 

Nie jest ważne czy potrafisz - ważne czy chcesz... Do zobaczenia na szlaku!        

 

Maria Anna Klajda
605543858

 

Aktualności

 • Przerwa urlopowa!

  Drodzy Państwo. Informujemy, iż od 3 do 19 lipca mamy urlop. Numer lipcowo-sierpniowy będzie rozsyłany pod koniec lipca, a pierwsza pourlopowa wysyłka zamówień będzie realizowana 22-23 lipca.

  Dodano: 2020-07-02
  Czytaj więcej >
 • NOWOŚĆ - w naszej księgarni wysyłkowej!

  "Książka pani Bożeny Borzęckiej "Czy cukrzyca zabije wszystkich?" jest fantastyczną formą przekazania ważnych informacji o tym, w jaki sposób poszczególne składniki pokarmowe są metabolizowane w naszym organizmie. Jednocześnie, trudne dla przeciętnego czytelnika mechanizmy i zależności zachodzące w człowieku, zostały przedstawione w prosty i przystępny sposób. TO JEST BARDZO WAŻNE!" - pisze dr Ewa Łukaszek-Gwóźdź

  Dodano: 2020-05-19
  Czytaj więcej >
 • Wspominamy Doktora Jana Kwaśniewskiego

  Dziś mija pierwsza rocznica śmierci Doktora Jana Kwaśniewskiego.

  „Mędrzec będzie żył tyle, ile żyć powinien, a nie tyle, ile żyć może.”
  Seneka Starszy

  Dla tych, którzy zostają, zawsze jest za wcześnie...

  R. I. P.

  Dodano: 2020-05-16
  Czytaj więcej >
 • XIX SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH

  XIX SPŁYW KAJAKOWY OPTYMALNYCH
  JEST PLAN – CHCIEĆ TO MÓC!
  W 2020 roku zbieramy się na granicy Unii Europejskiej i płyniemy Bugiem.
  Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni
  na kajaku, przy ognisku, wśród optymalnej braci.
   Czas akcji: od ostatniego czwartku lipca (30.07) do niedzieli 2 sierpnia

  Dodano: 2020-05-07
  Czytaj więcej >
 • Poznański Oddział OSO zaprasza na spotkania online!

  Drodzy Optymalni. Po ostatnim spotkaniu, kolejne osoby zgłosiły chęć udziału w spotkaniach Optymalnych online. Takich osób zarejestrowanych jest już ponad 90. Dokonaliśmy wielu modyfikacji i maile nie powinny już ginąć. Jednocześnie wdrożyliśmy system, dzięki któremu możecie dołączyć do spotkania bezpośrednio z naszej strony, klikając w odpowiedni link.

  Dodano: 2020-05-05
  Czytaj więcej >
 • Radosnych Świąt!

  Życzymy Wam, Drodzy Optymalni, by te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha i spokój, ciepło i nadzieję. Patrzmy w przyszłość pozytywnie!

  Redakcja miesięcznika „Optymalni” oraz ZG OSO

  Dodano: 2020-04-11
  Czytaj więcej >
Zobacz wszystkie aktualności

1%

DLA ZDROWIA
I LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI