Dodano: 2019-06-28

Jak zawsze zapraszamy wszystkich optymalnych, ich rodziny i przyjaciół z kraju oraz reszty świata do aktywnego spędzenia kilku wakacyjnych dni na kajaku, przy ognisku, wśród optymalnej braci - tym razem 01-04. 08. 2019r.

Płyniemy pięknym odcinkiem Obry. To jeden z najpopularniejszych szlaków Ziemi Lubuskiej. Rzeka, chociaż nizinna, potrafi zaskoczyć szybkim nurtem, pięknymi zakolami i urwistymi brzegami. To niezwykle ciekawe miejsca pod względem przyrodniczym i urbanistycznym. Wystarczy wymienić Pszczewski Park Krajobrazowy czy Międzyrzecki Rejon Umocnień.

Spływ tym razem rozpoczyna się w pierwszy czwartek sierpnia i trwa do niedzieli 4 sierpnia. Spotykamy w ośrodku wypoczynkowym Nad Obrą, w miejscowości Obrzyce koło Międzyrzecza. Są tu miejsca na polu namiotowym wyposażonym w toalety i prysznice z ciepłą wodą. Na terenie pola rozmieszczone są stoły z ławami, zadaszona wiata, miejsca na ognisko. Zostajemy tu na trzy noclegi, a można i na więcej - toż tu bory grzybów pełne, a jeziora ryb wszelakich. Oczywiście preferujemy pole namiotowe, ale można też w miarę dostępności wynająć domek 5-osobowy typu Brda w standardzie gierkowskim (bez łazienek i pościeli) – dzwonić: 696 438127.

Dojazd łatwy - wystarczy adres:

OW Nad Obrą ul. Leśna 10, Międzyrzecz

Plan

I etap

W piątek rano wcześniej pozostawiamy obozowisko oraz samochody i z niewielkim bagażem wsiadamy do autobusu, a potem do super kajaków i płyniemy ok. 16 km z Trzciela do Rańska. Wracamy autobusem do Ośrodka, a potem - jak zawsze - rozrywki wszelakie w podgrupach, a wieczorem ognisko, śpiewy i tańce.

II etap

W sobotę rano, czyli koło 10:00, znowu z niewielkim węzełkiem zapasów (można większym, bo na szlaku piękne miejsca do popasania) autobusem jedziemy do Rańska, gdzie czekają nasze kajaki i rozpoczynamy drugi etap - 17 km do Obrzyc. Relaks, a wieczorem bal pełen emocji i niespodzianek - ognisko i tańce, i śpiewy do rana. Uprasza się o zabranie gitar, bębenków i innych instrumentów oraz śpiewników. Dziewczętom przypominam o zabraniu koralików do ozdoby i wymiany. Wiadomo - wszyscy występują w przebraniu - w tym roku malownicze ubiory - piraci, korsarze, nimfy wodne i syreny. Ogłaszam też konkurs na najciekawsze przebranie balowe. Najbardziej oryginalne pomysły będą walczyć o nagrodę komandora! Warto!

 

III etap

W niedzielę płyniemy 12 km z Obrzyc do Św. Wojciecha z popasem w Międzyrzeczu. Czas spływu ok. 4-5 godz. Tu wsiadamy do autobusu i wracamy do obozowiska - po drodze planujemy następny spływ. Wieczorkiem czule żegnamy się wracamy do domku lub zostajemy, by odpoczywać po spływowych trudach.

 

Spływ organizuje w sposób całkowicie koleżeński Maria Klajda z pomocą Ewy Hornik, która wielokrotnie przepłynęła Obrę.

Zgłoszenia przyjmuje i udziela wszelkich informacji Maria Klajda - e-mail: mklajda@wp. pl tel.: 605543858

Warunkiem udziału w spływie jest zgłoszenie do 10 lipca, podanie danych adresowych i pesela do ubezpieczenia.

 

Koszty to około 150-170 zł od osoby, w zależności od liczebności spływowiczów. W cenie:

 • pobyt na polu biwakowym,
 • wypożyczenie kajaków,
 • ubezpieczenie,
 • wynajęcie autokaru,
 • parking,
 • ogniska,
 • sobotni bal z pysznym jedzonkiem.

Wyżywienie i namioty we własnym zakresie.

 

Nie jest ważne czy potrafisz - ważne czy chcesz... Do zobaczenia na szlaku!        

 

Maria Anna Klajda
605543858

 

Aktualności

 • OPTY BLACK FRIDAY!

  Zamówienia za min.60 zł złożone w naszym sklepie internetowym http://optymalni.org.pl/sklep/ w dniu 29.11 (do 23.59 😉) zrealizujemy bez naliczania kosztów przesyłki 💪 Zapraszamy na zakupy! Może zrobicie sobie lub komuś prezent mikołajkowo-świąteczny? 😍 Polecamy zestaw Książka Kucharska plus Optymalne Liczydło 👍

  Dodano: 2019-11-29
  Czytaj więcej >
 • Dni Honorowego Krwiodawstwa

  22-26 listopada to Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża 2019.
  Będąc wdzięcznymi za zdrowe życie, dzielmy się tym szczęściem - to piękna idea! A wiecie, że jeden z naszych współpracowników Piotr Budnik otrzymał w tym roku dyplom Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużonego dla Zdrowia Narodu? Piotrze, GRATULACJE!

  Dodano: 2019-11-25
  Czytaj więcej >
 • Bądźmy życzliwi!

  21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości!
  Są dwie szkoły – jedni twierdzą, że ludzie to gatunek z natury zły, drudzy – przeciwnie, że rodzimy się z gruntu dobrzy i tylko niesprzyjające życiowe okoliczności budzą w nas z czasem demony. Nie ma dowodów naukowych ani na potwierdzenie jednej, ani drugiej tezy, jednak szczególnie 21 listopada, w Światowym Dniu Życzliwości, warto przychylić się do tej drugiej opinii. 

  Dodano: 2019-11-21
  Czytaj więcej >
 • Żywienie Optymalne najlepszą profilaktyką!

  Żywienie Optymalne najlepszą profilaktyką. Wiadomo! Warto przekazywać dalej!

  Wykład lek. med. Ewy Łukaszek-Gwóźdź dotyczący żywienia optymalnego wg zasad dra Kwaśniewskiego, a także prądów selektywnych zarejestrowany podczas wydarzenia FESTIWAL KULTURY ZDROWIA - PEŁNIA ZDROWIA 12.10.2019 w Starochorzowski Dom Kultury - PRZYWRACANIE ZDROWIA ŻYWIENIEM.
   
  Dodano: 2019-11-19
  Czytaj więcej >
 • Światowy Dzień Cukrzycy

  Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji przypominamy tekst wystąpienia dr. Przemysława Pali z konferencji w Ciechocinku, opublikowany w naszym miesięczniku. Warto podać dalej!
  http://optymalni.org.pl/medycyna/odpowiedzi-lekarzy/6

  Dodano: 2019-11-14
  Czytaj więcej >
 • Dodano: 2019-10-18
  Czytaj więcej >
Zobacz wszystkie aktualności

1%

DLA ZDROWIA
I LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI