TEGO JESZCZE NIE BYŁO!

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych z wielką przyjemnością zaprasza Państwa na:

Pożegnanie karnawału – optymalne, że HEJ!

Ustroń -  02-03.03.2019 r.

Program:

Sobota

10.00 – zakwaterowanie w Pensjonacie „Źródełko”

10.30 – wykład przy kawie i cieście optymalnym:
- Ciekawostka: „Czy Platforma Schumanna 3D wspomaga leczenie?” System, działanie i efekty zdrowotne masażu tego typu omówi naturoterapeuta Edward Sikora.
- Komentarz nt. wykładu – możliwość zadawania pytań - mgr fizjoterapii Jacek Kruszyński

13.00 – obiad

15.00 – wyjazd na KONNY KULIG do Wisły
Pierwszą część drogi pokonamy autokarem. Potem przesiadamy się na sanie, którymi piękną, malowniczą trasą przejedziemy przez przełęcz Kubalonka na Stecówkę (760 m.n.p.m.). Tam przy ognisku upieczemy kiełbasy i napijemy się góralskiego grzańca. Powrót saniami i autokarem.

19.30-20.00 (po powrocie z kuligu) – kolacja w pensjonacie – kwaśnica na świńskim ryju

Do późnych godzin wieczornych istnieje możliwość korzystania przy góralskiej muzyce z dobrze zaopatrzonej kawiarenki na terenie pensjonatu (konsumpcja we własnym zakresie).

Niedziela

8.30 – śniadanie

10.00 – wyjazd na wycieczkę na Równicę (884 m.n.p.m.)
 Jedziemy już swoimi samochodami. Na miejscu możliwość skorzystania z przejazdu pierwszym w Beskidach torem saneczkowym typu roller coaster, zapewniającym niesamowite wrażenia (jeden przejazd w cenie). Pożegnanie w Karczmie Biesiadnej (konsumpcja we własnym zakresie).

 

Zakwaterowanie i wyżywienie: Pensjonat „Źródełko”, ul. Źródlana 24, 43-450 Ustroń

ZGŁOSZENIA: Teresa Szczepanek, tel. 609 147 364

Koszt – 260 zł (cena obejmuje wykład z kawą i ciastem, obiad, kulig zaprzęgami konnymi na Stecówkę - z ogniskiem, kolacja, 1 nocleg, śniadanie, jeden przejazd na torze saneczkowym na Równicy)
Należność (w całości) należy wpłacić na konto OSO:  61 1020 2528 0000 0602 0216 7393, Jaworzno, ul. Grunwaldzka 200 – koniecznie! -z adnotacją: KULIG

 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego noclegu – z piątku na sobotę – płatne osobno, bezpośrednio w recepcji pensjonatu „Źródełko”. Należy wcześniej zgłosić taką chęć do recepcji pensjonatu - telefon: 33 854 11 26.

 

Moje przesłanie skierowane jest tylko do tych rządzących, którym się jeszcze chce, którym zależy na tym, aby było dobrze, a którzy od tysiącleci nie potrafią rozumnie zorganizować życia ludzi na Ziemi, którym tylko wydaje się, że to co czynią, jest jedyną słuszną drogą postępowania.

Obecnie ludzi o zbliżonej do prawidłowej czynności umysłu można spotkać tylko wśród długowiecznych pasterzy z dojrzałym mózgiem, ludzi zawsze ponad 30-letnich. Tacy ludzie nie mogą się już niczego nauczyć, ponieważ musieliby uprzednio skończyć studia medyczne, wiele lat się uczyć, pracować, gromadzić informacje, wyciągać wnioski, cały czas utrzymując pasterski model żywienia. Taki zbieg okoliczności zdarzyć się nie może.

Trzeba będzie kilku pokoleń ludzi żywionych optymalnie, by odnowić rodzaj ludzki do poziomu biologicznego naszych pierwszych przodków. Ale ludzie współcześni, szczególnie rządzący, mogą na te tematy wiele mówić, ale nie będą podejmować działań w trosce o przyszłe pokolenia. Aby takie działanie mogli podjąć, muszą uzyskać natychmiast dla siebie tak duże korzyści, by były one o wiele większe od kosztów związanych z podjęciem tych działań i pozornych strat (przy obecnym, patologicznym sposobie myślenia i patologicznych potrzebach), jakie wyniknąć muszą. (...)

dr Jan Kwaśniewski

Wykorzystanie metali do ratowania zdrowia człowieka sięga czasów bardzo odległych. Już 6000 lat przed narodzeniem Chrystusa kapłani chaldejscy wykorzystywali płytki metalowe, chroniące ciało przed negatywnymi wpływami kosmicznymi i chorobami, które mogły one spowodować.

Metal, który wybierano, zależał od rodzaju spodziewanej choroby. Złoto na przykład miało chronić przed gruźlicą. Wykrycie wielu pierwiastków chemicznych, a w tym mikroelementów stworzyło nowe możliwości ich wykorzystania w ochronie zdrowia człowieka.

Informacje zawarte w tym rozdziale zostały ograniczone do wpływu pierwiastków metalicznych na zdrowie człowieka.

Każdy atom konkretnego metalu przypomina jakby minisystem słoneczny z jądrem i krążącymi wokół niego elektronami. W tabeli Mendelejewa znajdujemy wiele pierwiastków, które pełnią bardzo istotną rolę w życiu człowieka, jak: Na, Mg, K, Ca, Rb, Al, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Mo, Sn. Osobną grupę stanowią pierwiastki, których rola jest mniej istotna w życiu człowieka, ale które mogą być wykorzystane w terapii, jak np.: Ag, Pt, Au, Hg, Pb.

Wykorzystanie metali w ochronie zdrowia zależy w dużej mierze od ich formy.

(...)

 Prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Wiąckowski

 

***

Książka " Wademekum Medycyny Ekologicznej" autorstwa prof. Wiąckowskiego, z której pochodzi powyższy tekst, jest dostępna w naszej księgarni wysyłkowej - zapraszamy do zakupu!

 

Dla każdego Polaka rzeka Wisła jest ważnym symbolem historycznym. Jest chyba najbardziej polską z polskich rzek, ponieważ to właśnie nad Wisłą kształtowała się historia naszego narodu. Uroda Wisły była powodem do dumy wielu pokoleń Polaków. Źródła Wisły znajdują się w dwóch miejscach na stokach Baraniej Góry. Nurty siostrzanych potoków: Białej i Czarnej Wisełki łączą się, tworząc większą rzekę. Z beskidzkich stoków spływa ona kilkunastoma kaskadami, aż wreszcie jej koryto staje się coraz szersze, a nurt spokojniejszy. Koryto przecina nasz kraj od Beskidu Śląskiego do Zatoki Gdańskiej Ponieważ jest najdłuższą polską rzeką, nazwana została Królową wszystkich naszych rzek. W górnym jej biegu znajdują się znane na cały świat takie miejscowości jak Wisła i Ustroń.

Ustroń to malownicza, piękna miejscowość wypoczynkowo- uzdrowiskowa , zapewniająca wiele atrakcji turystom i jego mieszkańcom przez cały rok. Są tu liczne trasy spacerowe z pięknymi widokami, w otoczeniu przyrody i świeżego powietrza, źródła wód leczniczych i mineralnych, szlaki spacerowe i rowerowe, parki, amfiteatr, szlaki górskie na Wielką Czantorię (995 m n.p.m.), Równicę (884 m n.p.m.), Małą Czantorię (866 m n.p.m.) i Orłową (813 m n.p.m.), stoki i wyciągi, i wszystkie inne atrakcje do uprawiania białego szaleństwa. (...)

Teresa Szczepanek

Starszy doradca ŻO

tel. kont.: 609-147-364

 

Dzień dobry,

W wyniku zdiagnozowanej u mnie choroby zmieniłem styl życia, w tym sposób odżywiania. Aby wspomóc proces leczenia farmakologicznego rozważam skorzystanie z prądów selektywnych. Słyszałem jednak, że w przypadku czerwienicy, a to właśnie czerwienicę u mnie zdiagnozowano, prądy selektywne nie są zalecane. Czy możecie Państwo potwierdzić lub zaprzeczyć? Jeżeli prądy selektywne mogą być zastosowane w moim przypadku, będę zainteresowany skorzystaniem z turnusu rehabilitacyjnego w Państwa ośrodku.

Pozdrawiam,

Kazimierz G.

 

Szanowny Panie,

Czerwienica prawdziwa jest bardzo rzadką chorobą krwi, a właściwie narządu krwiotwórczego, czyli szpiku kostnego. Zapadalność wynosi około 25 osób na 1 milion mieszkańców. W czerwienicy dochodzi do zwiększenia ilości krwinek czerwonych, czyli erytrocytów we krwi. Oprócz erytrocytów wzrastać może również ilość pozostałych krwinek, to znaczy leukocytów (białe krwinki) i trombocytów odpowiedzialnych za krzepliwość. W normalnych warunkach ilość erytrocytów we krwi wynosi nie więcej niż 5 mln na każdy mm3. W czerwienicy ich liczba przekracza 10 mln, co powoduje zagęszczenie krwi, a zwiększona ilość trombocytów powoduje, że wzrasta krzepliwość krwi. (...)

lek. Przemysław Pala

konsultant medyczny

Arkadii Lido w Jastrzębiej Górze

 

Grecki filozof Heraklit powiedział przed wiekami: „Wszystko przemija, prócz zmiany”. Starożytny myśliciel uważał zmianę za jedno z elementarnych praw rządzących całą naturą, siłę napędową wszelkiego życia. Twierdził, że bez niej nie ma rozwoju.

Również w twoim życiu nieustannie zachodzą mniejsze i większe zmiany - nieraz niemal niezauważalne. Jedne są z twojej inicjatywy, np.: zmiana diety czy też wprowadzenie ćwiczeń gimnastycznych dla lepszego samopoczucia. Inne spadają na ciebie nieoczekiwanie i niszczą ustalony porządek, bo wiadomo, że wiadomość o chorobie naszej czy kogoś w rodzinie zawsze nas przytłacza. Nie zawsze ich pragniesz. Czasem zmiana wiąże się z głębokim kryzysem. Jednak nawet te niechciane zmiany możesz obrócić na swoją korzyść. Jakże często żywisz przekonanie, że los ci nie sprzyja. Wszystko się przeciwko tobie sprzysięgło, życie jest niesprawiedliwe - tak popadamy w depresję czy też gorszy nastrój i tu nagle spada nasza odporność immunologiczna.

 

Niepokój w sytuacji niejasnej i niepewnej nasz mózg odczuwa podobnie jak ból fizyczny. Bez mocnej motywacji, bez przekroczenia pewnego progu startowego żadna zmiana nie będzie trwała, nie uda się. Większość ludzi wynajduje tysiące pretekstów, by usprawiedliwić siebie, że nie może zmienić nic z własnego życia czy też nawet diety, gdyż nie da sobie z nią rady, gdyż np. domownicy lubią mączne czy słodkie potrawy. Zniechęca wielu też obawa, że w jadłospisie trafiać się nam będą składniki, których nie lubimy czy też nigdy żeśmy ich nie kosztowali np.: podroby.

 

 

Przykład pacjentki lat 75

 

Próbowała zmienić dietę, mając wtedy lat 58, miała wtedy sporą nadwagę, bóle kręgosłupa, chory żołądek i lekkie nadciśnienie tętnicze. Po zmianie diety, na której wytrzymała o dziwo prawie dwa lata, pozbyła się nadwagi, ustąpiły bóle żołądka i ból kręgosłupa, gdyż już nie nosiła zbędnych kilogramów. Poczuła się na tyle dobrze, że postanowiła wyjechać na egzotyczne wczasy za granicę. Tam dostała, jak to się potocznie mówi, małpiego rozumu. Na śniadanie serwowano różnego rodzaju słodkie naleśniki, więc jak powiedziała, zapłaciła tyle pieniędzy - to musi zjeść. Na deser znów słodkie ciasteczka, do tego sporu alkoholu i na efekty nie musiała długo czekać. Przybyło jej kilka kilogramów. (...)

Lekarz medycyny Ewa Łukaszek Gwóźdź
Arkadia II
www.optymalni-katowice.pl
tel. 503-144-481

 

1%

DLA ZDROWIA
I LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI